Darmowa dostawa od 599,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sterylizacja parowa - załadunek komory autoklawu

2020-05-07
Sterylizacja parowa - załadunek komory autoklawu

Sposób załadowania sterylizatora wpływa na skuteczność procesu sterylizacji, dlatego podczas umieszczania wsadu w komorze należy przestrzegać pewnych wymienionych poniżej zasad.

Opakowania papierowo-foliowe należy układać w koszach sterylizacyjnych pionowo, naprzemiennie wg schematu "folia na folię, papier na papier" (przenikanie pary możliwe jest tylko przez papier).

Lekkie artykuły należy układać na samej górze, aby chronić je przed zamoczeniem wodą kondensacyjną oraz nie przekraczać maksymalnego załadunku określonego przez producenta sterylizatora dla każdego programu.

Większość z oferowanych na naszym rynku autoklawów nastołowych o pojemnościach od 17 do 24 litrów posiada cylindryczne komory sterylizacyjne. Taki kształt komory jest optymalny pod względem zachodzących w niej dynamicznych zmian ciśnienia, ale jednocześnie jest trudny do efektywnego wykorzystania przestrzeni dla załadunku. Dla tego np. pojemność użyteczna autoklawu z cylindryczną komorą o pojemności nominalnej 17 litrów, to jedynie około 8-9 litrów.

Organizacja załadunku takiej komory opiera się najczęściej na drucianym stelażu, który może pomieścić od 3 do 5 tac narzędziowych. Stosując się do zaleceń normatywnych na jednej tacy w zależności od jej wymiarów umieścimy w pozycji horyzontalnej zaledwie od 4 do 6 pakietów. Słowem niewiele. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że mimo takiego ułożenia wsadu często dochodzi do problemów ze jego skutecznym suszeniem.

Dodatkowo częstym standardem załadunku komory autoklawów szczególnie przez słabo wyszkolony personel pomocniczy, jest brak stosowania się do jakichkolwiek standardów. Komory wręcz zapchane pakietami i metalowymi tackami są częstym widokiem dla naszych serwisantów. Taki sposób pakowania obniża skuteczność sterylizacji jak również powoduje problemy z suszeniem wsadu.

Świetnym rozwiązaniem problemu załadunku cylindrycznych komór jest zastosowanie specjalistycznych stelaży na narzędzia opakowane, BRAVO Pack. Stelaże zostały specjalnie przygotowane do współpracy z szybkimi autoklawami komorowymi, kanadyjskiej firmy SciCan.

Konstrukcja stelaża umożliwia optymalne wykorzystanie pojemności komory autoklawu, a specjalny system przegródek pozwala na wertykalne ułożenie pakietów o szerokości do 10 cm. Taki układ powoduje, że pakiety nie stykają się ze sobą lub stykają się tylko na niewielkiej powierzchni, co ułatwia zarówno penetrację pary wodnej jak również usuwanie wilgoci podczas suszenia.

Dodatkową zaletą jest duża pojemność stelaża. Przegródki są na tyle szerokie, że możemy zmieścić w nich po dwa spionowane pakiety, co zdecydowanie zwiększa jednorazowy załadunek bez pogorszenia warunków procesu sterylizacji i suszenia.

Specjalny profil stelaży umożliwia ich wygodne spiętrowanie zarówno przed włożeniem do komory jak również bezpośrednio w komorze autoklawu. Dwa połączone stelaże zdecydowanie podnoszą wielkość jednorazowego załadunku.

Oferujemy stelaże w dwóch rozmiarach. BRAVO Pack 17 oraz BRAVO Pack 21. Oba stelaże idealnie pasują do wszystkich autoklawów z komorami o średnicy wewnętrznej między 24 a 25 cm oraz długości całkowitej od 34 do 45 cm.

BRAVO Pack 17 jest dedykowany dla komór o pojemności od 17 do 18 litrów. Na jednym stelażu możemy umieścić nawet do 10 pakietów. Dwa stelaże umożliwiają skuteczną sterylizację i suszenie nawet do 20 pakietów.

BRAVO Pack 21 jest przeznaczony dla komór o pojemnościach od 21 do 24 litrów. Jego maksymalna pojemność, to 20 pakietów. Połączenie dwóch stelaży w komorze autoklawu pozwala na jednorazowe wysterylizowanie nawet 40 pakietów.

Stosując stelaże serii BRAVO Pack możemy w łatwy sposób zwiększyć wielkość jednorazowego wsadu bez ryzyka pogorszenia skuteczności procesu sterylizacji oraz skuteczności suszenia. Jest, to tanie i skuteczne rozwiązanie poprawiające wydajność małej sterylizatorni.

Stelaże BRAVO Pack znakomicie współpracują z serią bardzo szybkich autoklawów komorowych BRAVO, kanadyjskiej firmy SciCan.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Zgrzewarka MELAseal 100+ standard

Zgrzewarka MELAseal 100+ standard

3 400,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-26
SZYBKO I SPRAWNIE,TOWAR OK
2023-07-05
Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel